Atpakaļ

Stradiņa slimnīca brīdina par krāpniekiem, kas reklāmās izmanto Latvijas kardiologu vārdus

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) vērš sabiedrības uzmanību, ka Latvijas kardiologu vārds tiek izmantots, lai apkrāptu cilvēkus un pārdotu apšaubāmas kvalitātes vai pat neesošus produktus, liecina slimnīcas paziņojums.

Patlaban Latvijā tiek izplatītas viltus intervijas ar mūsu slimnīcas kardiologiem, kuri iesaka dažādus uztura bagātinātājus vai pat konkrētus medikamentus sirds veselības uzlabošanai, vai nopietnu kardioloģisku problēmu risināšanai.

Slimnīca uzsver, ka kardiologi Andrejs Ērglis, Romans Lācis, Kārlis Trušinskis, Ainārs Rudzītis un citi nereklamē konkrētus produktus. Slimnīca aicina pacientus neticēt reklāmām, kas sola atbrīvot no sirds kaitēm vai simptomiem ar pāris kapsulām, kā arī nezaudēt finanses, kuras varētu izmantot zinātniski pierādītiem medikamentiem, veselīgam uzturam vai fiziskām aktivitātēm.

Tāpat PSKUS aicina iedzīvotājus atbildīgi izvērtēt brīnumzāļu piedāvājumus un avotus, kas tās piedāvā. Par veselības stiprināšanai vai slimību ārstēšanai nepieciešamajiem medikamentiem var spriest tikai ārsts speciālists pēc tikšanās ar pacientu un izmeklējumu rezultātiem.