Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Vebinārā informēs par uzturu onkoloģisko slimību prevencijai

Sociālā uzņēmuma “VIA Baltic” projekts “OnVita” turpina bezmaksas tiešsaistes vebināru ciklu par onkoloģisko slimību profilaksi, informējot par uzturu onkoloģisko slimību prevencijai, informēja projekta pārstāvji.

“OnVita” rīkotais vebinārs ir veltīts pareizajam uzturam. Onkoloģisko slimnieku skaits arvien pieaug, un nereti sabiedrībā rodas jautājumi, kas saistīti ar vēzi un uzturu, piemēram, vai uzturs ietekmē risku saslimt ar vēzi, kāda ir uztura nozīme gan vēža ārstēšanas laikā, gan pēc izārstēšanās?

Uztura speciāliste Anastasija Sabadaševa uzsvēra, ka pareizs uzturs nedod garantiju, ka vēzis neattīstīsies, bet uzturs ir ietekmējamais faktors, ko mēs paši varam mainīt. Viņa piebilda, ka pareizais uzturs mazina risku saslimt ar vēzi līdz pat 30%, turklāt uzturs var gan palīdzēt, gan kaitēt, taču galvenais esot neļauties stereotipiem par nepārbaudītu diētu un uztura bagātinātāju brīnumaino ietekmi.

Bezmaksas vebinārs “Uzturs onkoloģisko slimību prevencijai” notiks 9.februārī plkst.15 “Zoom” platformā.

“OnVita” ir sociālā uzņēmuma SIA “VIA Baltic” projekts, kas izveidots kompleksa atbalstam pacientiem ar onkoloģiskām slimībām un viņu radiniekiem – kā ārstēšanas laikā, tā arī rehabilitācijas periodā. “OnVita” komanda koncentrējas ne tikai uz onkoloģisko slimību ārstēšanu, bet arī uz profilakses popularizēšanu, tajā skaitā rīkojot bezmaksas izglītojošus pasākumus.

Projekts “OnVita” tiek realizēts ar Eiropas sociālā fonda atbalstu.