Atpakaļ

Ventspils slimnīcā par 347 000 eiro izbūvēs ceturto operāciju zāli

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca parakstījusi līgumu ar SIA “Pilsbūve” par ceturtās operāciju zāles izbūvi Ventspils slimnīcā, kas kopumā izmaksās 347 000 eiro, informēja SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.

Būvdarbu kopējās izmaksas ir 347 000 eiro. Būvuzraudzību veiks SIA “Būves un būvsistēmas”, projektētājs SIA “JaunRīga ECO”. Operāciju zāle jāuzbūvē sešu mēnešu laikā.

Kā norāda Rudzroga, topošajai zālei būs atsevišķa ieeja, un tā tiks izmantota kā rezerves septiskā zāle neatliekamo operāciju veikšanai, kā arī nepieciešamības gadījumā kā operāciju zāle Covid-19 vai citiem infekciozajiem slimniekiem.

Operāciju zālē būs aprīkojums arī dažādu plānveida ķirurģisko operāciju veikšanai, tajā skaitā ginekoloģisko un otolaringoloģisko operāciju veikšanai. Jaunās zāles vajadzībām jau iegādātas ķirurgu un anesteziologu konsoles, operāciju dubultlampa ar trīs endoskopijas monitoriem, kas ļaus operācijās piedalīties arī asistentiem, kā arī anestēzijas iekārta.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā jau vairākus gadus tiek attīstīta ķirurģija vairākos virzienos, piesaistot speciālistus un pilnveidojot aprīkojumu, īpaši strauju lēcienu attīstībā piedzīvojusi oftalmoloģija un traumatoloģija, tajā skaitā mugurkaula ķirurģija, apgalvo slimnīcas pārstāve.

Oftalmoloģisko operāciju skaits kopš 2017.gada palielinājies par 45% jeb par 544 operācijām gadā, savukārt mugurkaula ķirurģijā kopš Kurzemes Mugurkaula ķirurģijas izveides, speciālistu piesaistes un aprīkojuma pilnveides operāciju skaits teju dubultojies, un pērn Ventspilī veiktas 249 mugurkaulāja operācijas.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis uzsver, ka pašlaik tiek aktīvi piesaistīti speciālisti, un plānots, ka jau tuvākajos gados darbu slimnīcā sāks vairāki traumatologi, anesteziologi, ķirurgi, kā arī urologs. Slimnīcas vadītājs uzsver, ka jaunu speciālistu piesaistei būtiska nozīme ir arī Ventspils pašvaldības finansējumam.

Ventspils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Guntis Blumbergs (“Latvijai un Ventspilij”) atzīst, ka, lai gan slimnīcas pamatuzdevums ir veselības aprūpe, tomēr Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai teicami izdodas piesaistīt finansējumu un īstenot vērienīgus projektus, tai skaitā īpaši uzsverot topošo rehabilitācijas nodaļu un uzņemšanas nodaļas pārbūvi. Blumbergs uzteica slimnīcas veiksmīgo darbu veselības aprūpē, cilvēkresursu piesaistē un attīstībā.

Slimnīcas operāciju bloka virsmāsa Sintija Brice norāda, ka jaunā zāle ir ļoti gaidīta, un līdzās aprīkojumam, operāciju galdiem un citiem jau ieviestajiem pilnveidojumiem, ļaus uzlabot darba organizāciju, nodrošinās sterilu, drošu un patīkamu darba vidi.

Būvdarbi un aprīkojuma iegāde tiek īstenota Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā “SIA “Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas” veselības aprūpes infrastruktūras attīstība”, izmantojot “React-EU” finansējumu pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Pilsbūves” apgrozījums 2021.gadā bija 3 711 398 eiro, peļņa – 146 283 eiro.