Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Ventspils slimnīcā piegādāta Latvijā modernākā plaušu funkcionālās diagnostikas iekārta

Ventspils slimnīcā piegādāts šobrīd Latvijā modernākais pulmonoloģijas funkcionālās diagnostikas iekārtu komplekss,  informē SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Linda Rudzroga.

Ar iekārtu kompleksa palīdzību varēs veikt savlaicīgu un profesionālu pilna apjoma diagnostiku pacientiem ar elpošanas orgānu sistēmas problēmām. Šobrīd notiek personāla apmācība, un plānots, ka izmeklējumi tiks uzsākti un uz tiem būs iespējams pierakstīties jau aprīlī, pauž Rudzroga.

Ventspils slimnīcā piegādātais jaunākās paaudzes plaušu funkcionālās diagnostikas iekārtu komplekss ļauj veikt tādus izmeklējumus kā spirometrija ar bronhodilatācijas testu, visa ķermeņa pletizmogrāfija, gāzu difūzijas noteikšana, respiratoro muskuļu spēka noteikšana, bronhoprovokācijas tests. Izmeklējumus iespējams veikt gan pieaugušajiem, gan bērniem no 5 gadu vecuma – tiklīdz bērns spēj sadarboties ar medicīnas personālu.

Iekārtas kopējās izmaksas ir 73 320 eiro, no kuriem 79,12% – ERAF, bet 8,38% – valsts budžeta līdzekļi. Iekārtu piegādi un uzstādīšanu veica SIA “Arbor Medical Korporācija”.

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” 87,96% daļu pieder Ventspils pilsētas pašvaldībai, 11,48% Talsu novada pašvaldībai un 0,57% – Rīgas Stradiņa universitātei, liecina “Firmas.lv” dati. 2021.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 25,44 miljoni eiro, peļņa 1,34 miljoni eiro.