Atpakaļ

Ziemassvētki Kuldīgas slimnīcā bijuši darbīgi

Kuldīgas slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā Ziemassvētkos  medicīniskā palīdzība sniegta kopumā 120 personām, t.sk. bērniem ar akūtu respiratoru vīrusa infekciju, ausu sāpēm, vēdera sāpēm, gripu. Savukārt Dzemdību nodaļā Ziemassvētkos sagaidīti seši bērniņi.

Svētki Kuldīgas slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un uzņemšanas nodaļā nav pagājuši bez pacientiem ar nopietnām traumām, t.sk., dūru cīņu sekām un durtām brūcēm sadzīves konfliktos.

Daudz cilvēku guvuši traumas sadzīviskos negadījumos un neveiksmīgos kritienos slidenā laika dēļ, piemēram, plecu, elkoņu mežģījumi, roku un kāju lūzumi, muguras, galvas traumas. Kāds apsaldējies, guļot uz ielas.

Medicīniskā palīdzība bijusi jāsniedz arī cilvēkiem ar hronisku slimību paasinājumiem. “Paldies NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas personālam. Paldies dakterei Jeļenai Mjasņikovai par iejūtību, rūpīgu izmeklēšanu. Paldies māsiņām par sistēmām, par labu attieksmi. Jūtos labāk. Paldies!”, pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas raksta kāda paciente.

Pozitīvā atgriezeniskā saite no pacienta mediķiem ir visgaidītākā dāvana, jo visas svētku dienas uzņemšanas nodaļā pagājušas spraigi. Dažbrīd pat veidojušās pacientu rindas ar gaidīšanas laiku līdz pusotrai stundai, un daži nepacietīgākie gaidītāji devušies prom.

“Saprotam pacientu neapmierinātību, tomēr atgādinām, ka pēc valstī noteiktās vienotās pacientu pieņemšanas sistēmas, palīdzības sniegšana un ārstēšanas prioritāte ir tiem pacientiem, kuru veselībai un dzīvībai ir vislielākie draudi,” norāda Kuldīgas slimnīcas NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas vadītāja Svetlana Serpāne, “savukārt pacientiem, kuru veselības stāvoklis ir nosacīti stabils un dzīvībai briesmas nedraud, izmeklējumus un speciālistu palīdzību var nākties gaidīt ilgāk.”

No visiem 120 pacientiem, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība Kuldīgas slimnīcas NMP un pacientu uzņemšanas nodaļā, stacionēti 13 pacienti, t.sk., pieci bērni. Pārējiem pacientiem, pēc ārsta apskates un medicīniskās palīdzības sniegšanas, ievietošana slimnīcā nav bijusi nepieciešama.

Darbīgi svētki arī Dzemdību nodaļā

Turpretī Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā šajos Ziemassvētkos sagaidīti seši bērniņi. Trīs bērniņi – viena meitenīte un divi puisīši – piedzimuši pašā Ziemassvētku vakarā, viena meitenīte pasaulē ieradusies pirmajos Ziemassvētkos, bet divi puisīši – otrajos Ziemassvētkos.

Visi trīs Ziemassvētku vakarā dzimušie bērniņi – Lizete, Klāvs un Krists – ir no Kuldīgas novada. Lizetes ģimene dzīvo Alsungā, Klāva vecāki ir no Padures, bet Kristsa ģimene ir vārmenieki. Visus trīs bērniņus Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā palīdzēja sagaidīt vecmāte Inga Losāne. Padurnieks Klāvs saviem vecākiem ir īpaša Ziemassvētku dāvana, jo ģimenē ir pirmais bērniņš. Vārmenieku Kristu mājās gaida sešgadīgais brālis Markuss, kurš mazajam brālītim apņēmies būt lielais palīgs, savukārt alsundznieces Lizetes trīsgadīgais brālītis Gustavs māsai sola būt labākais brālis pasaulē.

Pirmajos Ziemassvētkos kāda ģimene no Kandavas sagaidīja savu ceturto bērniņu – meitiņu Melāniju, kuru mājās gaida jau divi brāļi un māsa. Savukārt otrajos Ziemassvētkos pasaulē Kuldīgas slimnīcā ieradās divi puisīši – Tomass un Leonards. Abas ģimenes ir no Saldus novada. Tomasam ir vecāks brālis vārdā Olivers, bet Leonardu auklēt palīdzēs divas māsas Kristīne un Vika.

Ziemassvētku izskaņā Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā šogad ir sagaidīti 517 bērni – 286 zēni un 231 meitenes.