Atpakaļ

VID kravā no Ķīnas konstatējis vairāk nekā 4200 viltotu rotaļlietu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas kravā no Ķīnas konstatējušas 4232 viltotas rotaļlietas, galda spēles un konstruktorus.

VID norāda, ka Muitas pārvaldes amatpersonas, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, veica kravas, kas bija ievesta no Ķīnas un paredzēta izlaišanai brīvā apgrozībā Latvijā, kontroli un aizturēja 4232 vienības dažādu viltotu preču – galda spēles, konstruktorus un rotaļlietas.

VID Muitas pārvalde ir saņēmusi atzinumus no preču zīmju tiesību īpašnieku pārstāvjiem, kuros apstiprināts, ka aizturētās preces ir viltotas.

Rīgas brīvostas muitas kontroles punkta muitas amatpersonu veikto kontroles pasākumu rezultātā tika izņemtas preces ar viltotām plaši pazīstamām preču zīmēm, tostarp galda spēļu “UNO”, “Twister”, “Monopoly” viltojumi, “Lego” konstruktoru “City Police”, “City Series” viltojumi, kā arī rotaļlietu “Hot Wheels”, “Transformers” un “Rubika kubs” viltojumi.

2023.gada septiņos mēnešos VID Muitas pārvaldes amatpersonas 141 gadījumā kravās un pasta sūtījumos konstatējušas viltotas preces – kopumā 10 121 vienību.