Atpakaļ

VID: Rindas uz robežas veidojas samazinātā robežšķērsošanas vietu skaita dēļ

Galvenais iemesls, kura dēļ veidojas rindas uz robežas, ir tas, ka būtiski samazinājies robežšķērsošanas vietu skaits uz ārējās Eiropas Savienības (ES) robežas, caur kurieni var izbraukt uz Krieviju un Baltkrieviju, pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Pēc vairāku robežšķērsošanas vietu slēgšanas valstīs uz ES ārējās robežas satiksmes plūsma pārvirzās uz tām valstīm un tām robežšķērsošanas vietām, kuras pašlaik darbojas.

Caur Grebņevas robežšķērsošanas vietu diennaktī Krievijas virzienā izbrauc aptuveni 100 transportlīdzekļi, bet caur Terehovas – aptuveni 180. Katrai robežšķērsošanas vietai ir noteikta caurlaidības spēja. Pēc procedūru noformēšanas un kontroles pabeigšanas izbraukt var tik daudz transportlīdzekļu, cik otras valsts robežšķērsošanas vietā ielaiž robežkontroles veicēji, skaidroja VID pārstāvji.

Caur Grebņevu robežu šķērso kravas transporta līdzekļi no Lietuvas, Moldovas, Serbijas, Rumānijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Uzbekistānas un citām valstīm, kā arī no Kaļiņingradas apgabala.

Tāpat pārvadātājiem ir jārēķinās ar muitas kontroles pasākumiem, kuri ietver sankciju piemērošanas pārbaudes, kas var aizņemt ilgāku laiku.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos VID Muitas pārvalde dokumentu un muitas fiziskās kontroles rezultātā 760 gadījumos liedza noformēt muitas procedūras sankcijām pakļautu preču kravām, tostarp 668 gadījumos novērsa sankcijām pakļautu preču izvešanu no ES uz Krieviju un Baltkrieviju, bet 92 gadījumos liedza tās ievest ES no Krievijas un Baltkrievijas.