Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

Vides aktīvisti apķēpājuši Stounhendžas akmeņus ar oranžu vielu

Lielbritānijas policija trešdien aizturējusi divus vides aktīvistus, kas tiek turēti aizdomās par Stounhendžas akmeņu apķēpāšanu ar oranžu vielu.

Aktīvisti “izrotāja Stounhendžu ar oranžu pulverkrāsu”, pieprasot, lai nākamā Lielbritānijas valdība apņemas līdz 2030.gadam pakāpeniski atteikties no fosilā kurināmā, paziņoja protesta grupa “Just Stop Oil”.

Sociālajos tīklos publicētajos video redzams, kā aktīvisti, tērpušies kreklos ar uzrakstu “Just Stop Oil”, apsmidzina vismaz divus akmeņus ar oranžu vielu. “Just Stop Oil” sociālajos tīklos paziņoja, ka aktīvisti izmantoja oranžus kukurūzas miltus, kurus drīz nomazgās lietus.

Policija paziņoja, ka pēc incidenta Stounhendžā aizturējusi divas personas un turpina izmeklēšanu.

Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks nosodīja Stounhendžas bojāšanu, nosaucot to par apkaunojošu vandālismu vienā no Apvienotās Karalistes un pasaules senākajiem un nozīmīgākajiem pieminekļiem. “Just Stop Oil” vajadzētu kaunēties par saviem aktīvistiem, viņš piebilda.

Grupa paziņoja, ka izvēlējusies rīkot akciju dienu pirms vasaras saulgriežu festivāla, kad Stounhendžā pulcējas simtiem cilvēku.

Grupas pārstāvis norādīja, ka leiboristi, kuriem ir labas izredzes uzvarēt 4.jūlijā gaidāmajās parlamenta vēlēšanās, ir apsolījusi neizsniegt jaunas licences naftas un gāzes urbumiem, taču visiem zināms, ka ar solījumiem nepietiek.

“Mums ir jāapvienojas, lai aizstāvētu cilvēci, citādi mēs riskējam ar visu. Tāpēc “Just Stop Oil” pieprasa, lai mūsu nākamā valdība parakstītu juridiski saistošu līgumu par pakāpenisku fosilā kurināmā izmantošanas pārtraukšanu līdz 2030.gadam,” paziņoja grupas pārstāvis.