Atpakaļ

“Delnas” vadītāja: Amatpersonu atlasē Latvijā pārāk nenopietni ņem vērā reputācijas riskus

Amatpersonu atlasē Latvijā pārāk nenopietni tiek ņemti vērā reputācijas riski, piektdien tematiskajā pasākumā “Korupcija – nacionālās un globālās drošības drauds” norādīja biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” direktore Inese Tauriņa.

Piedaloties amatpersonu atlases procesos, “Delna” novērojusi, ka Latvijā pārāk nenopietni ņem vērā reputācijas riskus. Tauriņai gan nav atbildes, kā mainīt šo izpratni un veicināt ētikas standartus. “Mēs pārāk maz ņemam vērā reputāciju,” norādīja Tauriņa.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume atzīmēja, ka reputācija ir viena lieta, savukārt otra ne mazāk svarīga lieta ir, piemēram, ministru padomnieku izvēle. “Svarīgi, ka padomnieks būtu speciālists nevis plaša profila saimnieciskās darbības veicējs,” uzsvēra Straume.

KNAB priekšnieks gan vienlaikus atzina, ka padomnieku izvēle ir politiskā izšķiršanās un ministrs pats viņus izvēlas, taču tas rada jautājumu par sabiedrības uzticēšanos.

Jau ziņots, ka biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” un KNAB Valsts administrācijas skolas telpās šodien rīko tematisko pasākumu “Korupcija – nacionālās un globālās drošības drauds”.