Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Mūrniece: Cilvēku skaits, kuri ir gatavi iesaistīties profesionālajā dienestā, kļūst mazāks

Cilvēku skaits, kuri ir gatavi iesaistīties profesionālajā dienestā, kļūst mazāks, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Viņa teica, ka pašlaik tiek justs, ka to cilvēku skaits, kuri ir gatavi iesaistīties profesionālajā dienestā, kļūst mazāks. Vienlaikus Mūrniece norādīja, ka šāda problēma redzama ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Viens no risinājumiem, lai atrastu trūkstošos cilvēkus, ir Valsts aizsardzības dienests (VAD).

Tāpat Mūrniece norādīja, lai padarītu profesionālo dienestu pievilcīgāku iedzīvotāju acīs, kā arī piesaistītu papildu cilvēkus, tie strādāts, lai palielinātu atalgojumu cilvēkiem, kuri izvēli par labu izdarījuši profesionālajam dienestam. Sevišķi tiek domāts par cilvēkiem, kuri dienestā savas gaitas uzsākuši nesen.

Runājot par VAD, Mūrniece norādīja, ka dienesta ieviešana ir nokavēta par pusgadu.

“Nav mainīta konceptuāla pieeja, bet esam izstrādājuši 16 priekšlikumus, kas vairāk paskaidro šī likumprojekta būtību iedzīvotājiem, lai nebūtu dažādu interpretāciju,” teica Mūrniece.

Aizsardzības ministrija (AM) iepriekš bija iecerējusi, ka 2023.gada otrā pusgada iesaukumam Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 19 gadiem tiktu aicināti iestāties dienestā brīvprātīgi, taču trūkstošo personu skaitu iesauktu obligātā kārtā.

Piecu gadu laikā iesaucamo skaitu bija plānots pakāpeniski palielināt, un, sākot ar 2028.gadu, katru gadu bija paredzēts iesaukt 7500 Latvijas pilsoņu, ja tam tiks atvēlēts vajadzīgais finansējums.