Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

Vīrietim par draudiem nogalināt dzīvesbiedri piespriež reālu brīvības atņemšanu

Kurzemes rajona tiesa kādam vīrietim par draudiem nogalināt savu dzīvesbiedri piesprieda brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem, uzzināja prokuratūrā.

Šādu soda veidu un mēru apsūdzētajam tiesas debatēs lūdza piemērot arī prokurors.

Saskaņā ar apsūdzību 29.aprīļa vakarā apsūdzētais, greizsirdības un dusmu vadīts, būdams alkohola ietekmē, atrodoties savā dzīvesvietā Kuldīgas novadā, aizslēdza mājas ārdurvis un, turot rokās nazi, tuvojās savai dzīvesbiedrei, ar kuru viņam ir kopīga saimniecība.

Cietusī, uztverot apsūdzētā vīrieša darbības kā reālu savas dzīvības apdraudējumu, nekavējoties ieskrēja istabā un aizslēdza tās durvis. Apsūdzētais ar rokām un kājām sita, spēra pa aizslēgtajām durvīm, kā arī ar spēku mēģināja tās atspiest vaļā, vienlaikus lamājoties uz cietušo un izsakot tiešus draudus viņu nodurt.

Cietusī sieviete, būdama iebiedēta par izteiktajiem draudiem viņu nodurt, informēja par to Valsts policiju. Gaidot policijas darbinieku ierašanos, apsūdzētais turpināja draudēt cietušajai, ka atriebsies viņai par to un ka viņa to nožēlos.

Policija pieņēma lēmumu un noformēja administratīvo aktu par nošķiršanu un aizliegumu tuvoties cietušās dzīvesvietai tuvāk par 100 metriem. Šāds policijas lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas brīdī un ir izpildāms nekavējoties.

Neskatoties uz policijas pieņemto lēmumu, apsūdzētais tās pašas dienas vakarā atgriezās iepriekš minētajā adresē un pieprasīja, lai viņu ielaiž mājā. Kad cietusī sieviete atteicās izpildīt minēto prasību, apsūdzētais aizgāja uz malkas šķūni, paņēma kannu ar benzīnu, piegāja pie mājas loga un no kannas izlēja benzīnu uz loga ārējās palodzes, vienlaikus draudot nodedzināt māju, kurā atradās cietusī, ja viņš netiks ielaists mājā.

Tādā veidā apsūdzētais pauda gatavību īstenot slepkavības draudus. Cietusī, uztverot minētos draudus kā reālus un baidoties par savu dzīvību, nekavējoties atkārtoti informēja Valsts policiju.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.