Atpakaļ

Vīrietis Grobiņā, būdams alkohola reibumā, nevērīgi glabāja šaujamieroci

Šonakt Valsts policijas amatpersonas saņēma informāciju, ka Grobiņā, kādā īpašumā esot nozagta medību bise. Likumsargi ieradās notikuma vietā, atrada šaujamieroci, taču konstatēja, ka tas tika nevērīgi glabāts – neatradās seifā. Ņemot vērā, ka vīrietis atradās gandrīz trīs promiļu reibumā, šaujamieroči un munīcija tika izņemta, kā arī pret viņu uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

2.martā ap pulksten 01.00 Valsts policijā tika saņemta informācija no Dienvidkurzemes novada Pašvaldības policijas amatpersonām, ka Grobiņā kādam vīrietim, iespējams, nozagta medību bise. Vīrietis pašvaldības policijas amatpersonām apgalvoja, ka jau vairākas stundas meklējot savu medību ieroci un nevarot to atrast, taču, uzdodot vīrietim vairāk jautājumu, vīrieša teiktais katru reizi atšķīrās no iepriekš sacītā. Tāpat konstatēts, ka seifs bija atvērts un iekšā tajā tika glabāta munīcija. Medību ierocis tika pamanīts pie dīvāna un vīrietis nevarēja paskaidrot, kā tas tur nonācis.

Valsts policijas amatpersonas notikuma vietā veica alkohola pārbaudi vīrieša izelpā un konstatēts, ka viņš atradies 2,91 promiļu reibumā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas pret vīrieti uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par šaujamieroča aprites noteikumu pārkāpšanu, ko izdarījusi persona, kurai ir attiecīgā ieroču atļauja.

Saskaņā ar Ieroču aprites likumu, par šādu administratīvu pārkāpumu tiek piemērots naudas sods no 100 līdz 750 eiro, atņemot šaujamieroča un lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.