Atpakaļ

Vitenbergs lūgs koalīciju atbalstīt PVN samazināšanu energoresursiem jau šoziem

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) uz Sadarbības sanāksmi virzīs jaunus un nozīmīgus atbalsta pasākumus energoresursu cenu pieguma izmaksu mazināšanai galalietotājiem. Viņš atkārtoti aicinās koalīcijas partnerus atbalstīt piedāvājumu samazināt PVN elektroenerģijai, dabasgāzei, siltumenerģijai, kurināmajai koksnei līdz 5% likmei uz četriem mēnešiem – no 1. janvāra līdz aprīļa beigām, pavēstīja viņa pārstāve Vineta Vilistere-Lāce.

“Situācija ar šī brīža elektrības, gāzes un siltuma rēķiniem gan mājsaimniecībām, gan uzņēmējiem ir dramatiska. Ieviestie atbalsta mehānismi elektrības rēķiniem situāciju risina tikai daļēji. Patērētājus satrauc gala rēķins, kas šajā apkures sezonā ir nepieredzēti liels. Katra maksājuma kaut neliela samazināšana ir būtisks nosacījums iedzīvotāju maksātspējas saglabāšanai,” uzsver ekonomikas ministrs.

Mājsaimniecībām tarifu pieauguma mazināšanai Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi kompensējošu priekšlikumu – apkures sezonas laikā ieviest atbalsta mehānismu, izmantojot maksimāli pieļaujamās cenas griestu noteikšanas metodi centralizētai siltumapgādei un gāzes apkurei.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Unsplash.com