Atpakaļ

Vitenbergs: No Krievijas gāzes importa varam atteikties, arī izmantojot esošo infrastruktūru

No Krievijas gāzes importa varam atteikties, arī izmantojot esošo infrastruktūru, pēc tikšanās ar Lietuvas enerģētikas ministru Daiņu Kreivi norādīja Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

Abi ministri ceturtdien attālinātās tikšanās laikā vienojušies par koordinētu sadarbību enerģētiskās neatkarības stiprināšanā, lai atteiktos no Krievijas gāzes importa. Lietuvas enerģētikas ministrs apliecināja, ka Latvijai būs pieejams Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināls gāzes piegāžu nodrošināšanai.

“Enerģētiskās neatkarības veicināšanā mūsu priekšrocības ir pieejamā infrastruktūra – Inčukalna pazemes gāzes krātuve un Klaipēdas LNG terminālis, kas mums dod iespējas pilnībā atteikties no Krievijas energoresursiem, un turpmāk izmantot alternatīvas gāzes piegādes,” norāda Vitenbergs.

Viņš skaidro, ka Latvijai un Lietuvai jau līdz šim ir bijusi laba reģionālā sadarbība enerģētikas jomā un šī vienošanās apliecina mūsu kopējos mērķus un vienotu stratēģisko pieeju ceļā uz ātrāku enerģētisko neatkarību.

“Baltijas valstis vairākkārt ir apliecinājušas savu spēju sadarboties dažādās situācijās. Šajos bezprecedenta apstākļos tas ir kļuvis vēl svarīgāk nekā jebkad, jo enerģētika ir viens no svarīgākajiem elementiem Eiropas kontinenta kopējā drošības struktūrā”, atzīmē Lietuvas enerģētikas ministrs.

Tikšanās laikā abi ministri pārrunāja arī jautājumus saistībā ar Baltijas elektroenerģijas sistēmas sinhronizāciju ar kontinentālo Eiropu.