Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Iesūti
Atpakaļ

XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 40 000 bērnu un jauniešu

XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 40 000 bērnu un jauniešu, liecina rīkotāju aplēses, noslēdzoties dalībnieku reģistrācijas pirmajai kārtai.

Lielāko daļu no kopējā dalībnieku skaita veido tautas deju dejotāji un kordziedātāji – attiecīgi 20 774 un 12 426 dalībnieki. Svētkiem gatavojas arī 3245 mūsdienu deju dejotāji, 1520 folkloras kopu dalībnieki, 1315 pūtēju orķestru mūziķi, 1018 simfonisko orķestru mūziķi, 468 koklētāji un 245 akordeonisti.

Dalībnieku pulku papildinās arī instrumentālie ansambļi, vokālie ansambļi, teātri, kapelas, profesionālo izglītības iestāžu kolektīvi, speciālo izglītības iestāžu kolektīvi un vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki.

Visvairāk reģistrēti kolektīvi no Vidzemes – 872 kolektīvi. Rīgu pārstāvēs 663 kolektīvi, Kurzemi – 457 kolektīvi, Latgali – 368 kolektīvi, Zemgali – 186 kolektīvi, bet Sēliju – 80 kolektīvi. Diasporā svētkiem gatavojas 18 kolektīvi.

Tradicionāli visvairāk kolektīvu gatavojas koncertiem Daugavas stadionā un Mežaparka Lielajā estrādē. Dalību reģistrējuši 915 tautas deju kolektīvi un 309 kori. Lielākie kori ir Rīgā – Rīgas 45. vidusskolas 5.-9.klašu meiteņu koris “Atspulgs” ar 130 dziedātājām, Rīgas 6.vidusskolas 4.-9.klašu meiteņu koris ar 120 dziedātājām un Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas jauktais koris ar 111 dziedātājiem.

Reģistrācijas otrā kārta plānota pavasarī, pēc atlases konkursiem un skatēm, kad dalībai svētkos tiks reģistrēts katrs svētku dalībnieks.

XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies 2025.gadā no 5.jūlija līdz 13.jūlijam.

Kā galvenās norises vietas Rīgā tradicionāli izvēlētas Mežaparka Lielā estrāde “Sidraba birzs”, kur notiks noslēguma koncerts, un Daugavas stadions, kurā plānots tautas deju lielkoncerts.

Dažādi koncerti un pasākumi izskanēs arī citviet Rīgā – “Arēna Rīga”, Brīvības laukumā, Dailes teātrī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Latvijas Universitātē, Rīgas cirkā, Doma baznīcā, Latviešu biedrības namā, starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”, VEF Kultūras pilī, Vērmanes dārzā un Viesturdārzā.

Šie svētki daudziem bērniem un jauniešiem būšot pirmā reize – no iepriekšējiem, kuri notika 2015.gadā, nākamgad būs pagājuši desmit gadi. Ņemot vērā Covid-19 izraisītās pandēmijas apstākļus un valstī noteiktos ierobežojumus, svētki 2020.gada jūlijā nevarēja notikt.