Atpakaļ

Zalužnijs: Karš ar Krieviju pāriet jaunā posmā

Karš ar Krieviju tagad pāriet jaunā posmā, kļūstot par pozicionālo karu kā Pirmais pasaules karš, pretstatā “manevru” karam, kas paredz kustību un ātrumu, žurnālā “The Economist” publicētā rakstā norāda Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs.

Pēc viņa teiktā, tas ir izdevīgi Krievijai, ļaujot tai atjaunot savu militāro spēku, kas galu galā apdraudēs Ukrainas bruņotos spēkus un pašu valsti.

Ukrainai joprojām ir nepieciešami pamata ieroči, piemēram, raķetes un šāviņi. Ukrainas bruņotajiem spēkiem ir nepieciešamas galvenās militārās spējas un tehnoloģijas, lai izkļūtu no šāda veida kara. Vissvarīgākie no tām ir gaisa spēki. Gaisa telpas kontrole ir būtiska liela mēroga sauszemes operācijām, uzsvēra Zalužnijs.

Par vienu no svarīgākajām lietām Zalužnijs nosauca bezpilota lidaparātus.

Pēc viņa domām, Ukrainai ir nepieciešams veikt masveida triecienus, izmantojot māņu un uzbrukuma dronus, lai pārslogotu Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Vēl viena svarīga lieta, pēc Zalužnija domām, ir elektroniskā karadarbība, piemēram, sakaru un navigācijas signālu traucēšana.

Pēc Zalužnija teiktā, prioritāte ir arī pretinieka artilērijas iznīcināšana.

“Šajā karā, tāpat kā lielākajā daļā iepriekšējo karu, artilērijas, raķešu un raķešu uguns veido 60-80% no visiem militārajiem uzdevumiem. Kad pagājušajā gadā pirmo reizi saņēmām Rietumu lielgabalus, mums diezgan veiksmīgi izdevās lokalizēt un sašaut Krievijas artilēriju,” viņš uzsvēra.

Ceturtā prioritāte ir atmīnēšanas tehnoloģijas, paziņoja Zalužnijs

“Kad mēs pārvaram mīnu laukus, Krievija tos ātri papildina, no attāluma izšaujot jaunas mīnas. Mums ir nepieciešami radariem līdzīgi sensori, lai atklātu zemē esošās mīnas, un dūmu sistēmas, lai slēptu mūsu atmīnēšanas vienību darbību,”

norādīja Zalužnijs.

Zalužnijam piektā un pēdējā prioritāte ir rezervju veidošana.

“Arī mūsu iespējas apmācīt rezerves mūsu pašu teritorijā ir ierobežotas. Mēs nevaram viegli izbrīvēt karavīrus, kuri ir nosūtīti uz fronti. Turklāt Krievija var uzbrukt mācību centriem. Un mūsu likumdošanā ir nepilnības, kas ļauj pilsoņiem izvairīties no pienākumiem,” viņš norādīja.

Pēc viņa teiktā, militārā pavēlniecība cenšas novērst šīs problēmas, jo īpaši ieviešot vienotu iesaucamo personu reģistru.

“Mēs arī ieviešam “kaujas praksi”, kas paredz jaunos mobilizēto un apmācīto personālu izvietot pieredzējušās frontes vienībās, lai viņus sagatavotu,”

paziņoja Zalužnijs.

Viņš arī aicināja nenovērtēt par zemu Krieviju, kurai, neraugoties uz lieliem zaudējumiem, vēl ilgu laiku būs pārsvars ieroču, ekipējuma, raķešu un munīcijas ziņā.