Atpakaļ

Zelenskis aicina Trampu apmeklēt Ukrainu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien aicinājis bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu apmeklēt Ukrainu, norādot, ka pārtraukt karu nav tik vienkārši.

Komentējot Trampa plātīšanos, ka viņš varētu pārtraukt Krievijas iebrukumu Ukrainā 24 stundu laikā, ja tiktu atkal ievēlēts ASV prezidenta amatā, Zelenskis izteicās, ka viņam vajadzētu pašam atbraukt uz Ukrainu un iepazīties ar situāciju uz vietas.

“Es uzaicinu prezidentu Trampu. Ja viņš ieradīsies, man pietiks ar 24 minūtēm – jā, 24 minūtēm, ne vairāk (..), lai izskaidrotu prezidentam Trampam, ka viņš nespēj tikt galā ar šo karu,”

ASV raidorganizācijas NBC raidījumā “Meet the Press” svētdien sacīja Zelenskis.

Viņš norādīja, ka Trampam neizdosies tūlītēji izbeigt karu, ja vien viņš nav gatavs upurēt Putinam Ukrainas teritoriju un neatkarību.

Ukrainas prezidents piebilda, ka nav kontaktējies ar Trampu, kopš viņš atstāja prezidenta amatu 2021.gadā. Jautāts, vai, viņaprāt, Tramps stingri atbalstīs Ukrainu, Zelenskis bija skeptisks.

“Es patiešām nezinu. Es ceru. Tas ir atkarīgs ne tikai no prezidenta institucionāli. Es domāju, ka tas ir atkarīgs no amerikāņu, jūsu sabiedrības viedokļa,” uzsvēra Ukrainas prezidents.