Atpakaļ

Ziemassvētki Čaikovska liturģijā šovakar Latvijas Radio kora koncertā Liepājā

Laikā, kad pareizticīgo baznīca svin Ziemassvētkus, Liepājā sestdien, 8. janvārī, ar koncertu Lielajā dzintarā uzstāsies Latvijas Radio koris ar īpašo koncertprogrammu Pareizticīgo Ziemassvētki. Čaikovska liturģija. Koncerta sākums plkst. 18, biļetes ir vēl pieejamas, liecina koncertzāles mājas lapā pieejamā informācija.

Liepājas koncertzāle Lielais dzintars jau tradicionāli klausītājus aicina uz Zvaigznes dienai veltītu garīgo dziedājumu koncertu, lai atzīmētu gaismas un saules atgriešanos. Šogad – pareizticīgo Ziemassvētkos.

Kā stāstīja koncertzālē, daudzi mūzikas mīļotāji pazīst Pētera Čaikovska slavenākos darbus, taču salīdzinoši retais zina komponista mantojumu sakrālajā mūzikā, kam šoreiz īpašu uzmanību pievērsis kora diriģents Sigvards Kļava.

Savu monumentālo Sv. Jāņa Zeltamutes liturģiju Čaikovskis sacerējis 1878. gadā. Teju pēc pusotra gadsimta – 2019. gadā skaņu tvartā to ieskaņojis Latvijas Radio koris, kļūstot par vienu no pašiem pirmajiem Eiropas kolektīviem, kas pieskaras Čaikovska muzikālās liturģijas versijai. Par šo ierakstu koris saņēmis nedalītu publikas un kritikas atzinību, kā arī Starptautisko Klasiskās Mūzikas Balvu 2020 (ICMA) kora mūzikas ierakstu kategorijā.

Koncertā skanēs arī bizantiešu dziedājumi latviešu valodā, ko sakārtojis Latvijas Pareizticīgo baznīcas reģents un komponists Andrejs Selickis. Šis vēsturiski ir pirmais mēģinājums apkopot un klasificēt kristīgās baznīcas Austrumu rita sakrāli-muzikālo tradīciju latviešu valodā, izveidojot latvisko sakrālo modeli, kurš reizē ir gan arhetipisks, gan askētisks un praktisks.

Biļešu cena – no 10 eiro.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Ekrānuzņēmums no video