Atpakaļ

Ziemassvētkos avārijās Latvijā gājuši bojā divi cilvēki

Ziemassvētku dienā Latvijā reģistrēti 96 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā divi un cieta vēl septiņi cilvēki, informēja Valsts policija.

Vakar ap plkst.18.30 uz Ventspils šosejas, pie Ozolpils, kāds vīrietis ar automašīnu “Nissan X Trail” ierobežotas redzamības apstākļos notrieca gājēju, pagaidām nenoskaidrotu vīrieti, kurš pārvietojās par ceļa braucamo daļu. Cietušais no gūtajām traumām mira notikuma vietā.

Savukārt ap plkst.17 Gulbenes novada Litenes pagastā, uz ceļa uz Alūksni, saskrējās divu vīriešu vadītas vieglās automašīnas “VW” un “Mitsubishi”, kas bija iebraukusi pretējā braukšanas joslā. Notikuma vietā no gūtajām traumām mira “Mitsubishi” vadītājs, bet “VW” pasažiere ar traumām nogādāta ārstniecības iestādē.

Pirmdien trīs cietušie reģistrēti avārijās Zemgalē, bet pa diviem – Rīgas reģionā un Vidzemē. Divi no cietušajiem bija gājēji.

Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā policija vakar aizturējusi 13 vadītājus: četrus – Latgalē, pa trim – Rīgas apkārtnē un Zemgalē, divus – Vidzemē, bet vienu – Kurzemē. Desmit aizturētie vadītāji pie transportlīdzekļu stūres bija sēdušies tik nopietnā reibumā, ka viņiem piemērots kriminālsods, līdz ar to konfiscēs transportlīdzekli vai piedzīs transportlīdzekļa vērtību.

Par ātruma pārsniegšanu autovadītājiem vakar noformēti 203 protokoli: Rīgas reģionā sodīti 46 autovadītāji, Kurzemē – 50, Vidzemē – 48, Latgalē – 39, bet Zemgalē – 20 autovadītāji. Savukārt trīs vadītāji sodīti par agresīvu braukšanu.

Kopumā policija vakar noformējusi 445 protokolus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.