Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas filiālē Talsos piegādāts pārvietojamais rentgens

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas filiālē Talsos piegādāts pārvietojamais rentgens, informēja SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē pacientiem pieejami daudzveidīgi diagnostiskie izmeklējumi – rentgenogrāfiskie (RTG), ultrasonogrāfiskie (USG) izmeklējumi, datortomogrāfija (CT), ehokardiogrāfija (EHO), doplerogrāfija, vēdera dobuma izmeklēšana, Holtera monitorēšana.

Pilnveidojot slimnīcas infrastruktūru, šogad slimnīcas filiālē Talsos piegādāts pārvietojamais rentgens, kas tiek izmantots gadījumos, kad izmeklējums operatīvi jāveic pacientam, kura veselības stāvokļa dēļ viņa pārvietošana ir komplicēta, galvenokārt Anestezioloģijas un Intensīvās terapijas, Iekšķīgo slimību un Ķirurģijas nodaļā.

Talsu filiāles Diagnostikas nodaļas vadītāja, radioloģe Leontīne Jākobsone norāda, ka savā darba pieredzē piedzīvojusi neaptveramas pārmaiņas aprīkojuma attīstības ziņā, atminoties laiku, kad pašiem bija jāattīsta izmeklējumu attēli, mērcējot tos vanniņās, turklāt ārvalstu konferencēs redzētais aprīkojums licies kā kaut kas neaizsniedzams.

Jautāta, vai nav prognozējams, ka drīzumā arī radioloģijas nozarē varētu palīdzēt mākslīgais intelekts, daktere norāda, ka Latvijā tas jau tiek testēts, tomēr mākslīgais intelekts var būt kā palīgs, bet ārstu tomēr aizstāt nevarēs.