Atpakaļ

Zviedrijas pilsētā Malmē pirms Eirovīzijas dedzināts Korāns

Zviedrijas pilsētā Malmē, kur notiks Eirovīzijas dziesmu konkurss, kāds vīrietis un sieviete piektdien dedzināja Korāna eksemplāru.

Video, kurā bija redzama islāma svēto rakstu grāmatas dedzināšana, tika tiešraidē pārraidīts “TitTok” platformā.

Akcijā, kas notika Malmes centrā netālu no divām Eirovīzijas pasākumu vietām, tika dedzināts arī palestīniešu karogs.

Zviedrijas policija tika kritizēta par to, ka atļāvusi dedzināt Korānu tik tuvu Eirovīzijas pasākumu vietām.

Korāna dedzināšanas Dānijā un Zviedrijā pērn izraisīja sašutumu un vardarbīgus protestus musulmaņu valstīs, bet Zviedrijā šāda rīcība atbilst runas brīvības likumam un ir likumīga.

Sestdien Malmē ar daudziem koncertiem un ballītēm sāksies ar Eirovīziju saistīti pasākumi, kuru kulminācija būs konkursa fināls 11.maijā. Ir gaidāms, ka Malmē uz šiem pasākumiem ieradīsies vairāk nekā 100 000 viesu.

Šajā laikā ir pieteiktas arī vairākas protesta akcijas saistībā ar karu Gazas joslā, tostarp palestīniešu atbalstītāju un Izraēlas atbalstītāju demonstrācijas.

Izraēlas Nacionālās drošības padome ceturtdien pastiprināja brīdinājumu Malmes apmeklētājiem, iesakot izraēliešiem, kas plāno apmeklēt šo pilsētu, pārdomāt.

Zviedrijas mākslinieki ir aicinājuši izslēgt Izraēlu no Eirovīzijas konkursa Gazas joslā notiekošā kara dēļ, bet konkursa organizatori ir noraidījuši šo aicinājumu.