Atpakaļ

Sociālo tīklu satura veidotāji Kurzemē

Sociālie tīkli ir ieņēmuši diezgan svarīgu pozīciju informatīvajā telpā un sociālo tīklu satura veidotāju ietekme arvien pieaug. Lielākā daļa satura veidotāju nāk no Rīgas, bet arī Kurzemē ir interesanti, atraktīvi un aktīvi satura veidotāji.

@super_mamma.89

Zem segvārda @super_mamma.89 Tik Tok platformā darbojas liepājniece Laura Pelēķe. Laura savā Tik Tok kontā izklaidē savus sekotājus ar dažādiem humoristiskiem īsajiem video. Šobrīd Laurai ir 29,3 tk sekotāji. Pati Laura stāsta, ka viņas saturs Tik Tokā ir dažādi ikdienas stāstiņi.

Laura ir mamma diviem bērniem, no kuriem viens vēl ir pavisam mazs. Šobrīd Laura ir bērna kopšanas atvaļinājumā un no mājas rūpēm brīvajā laikā darbojas Tik Tok platformā. Vēl viņai ir suns Džespers, par kura blēņām arī bieži vien var uzzināt no saimnieces uzņemtajiem video.

Tik Toka trendiem gan es pakaļ neskrienu. Es rādu sevi tādu kāda es esmu, kāda ir mana ikdiena,” stāsta Laura.

Lielais sekotāju skaits arī veicinājis Lauras atpazīstamību un, kā saka pati Laura, tad sekotāji reizēm nāk klāt uz ielas un vēlas parunāties.

Viņa arī nedomāja, ka būs tik daudz sekotāju un ir patiesi pārsteigta par sekotāju skaitu. Par tālāko konta attīstību gan Laura nedomā un ļauj visam ritēt savu gaitu.

@noTikums

YouTube kanālā zem segvārda @noTikums darbojas Ivo Tikums. Viņa kanāls veltīts ēst gatavošanai.

Ivo ir liepājnieks, kas ikdienā darbojas pilnīgi ar sociālajiem tīkliem nesaistītā sfērā – strādā vienā Liepājas ostas stividorkompānijā par izpilddirektoru. Šogad viņam sanācis arī vairāk pievērsties politikai un, partijas biedru mudināts, Ivo kandidēja Saeimas vēlēšanās. Tālāku plānu politikā gan viņam šobrīd nav un, kā saka pats Ivo: “Ja saskatīšu, ka sabiedrībai ir kāds labums un es spēju ko dot, tad iesaistīšos arī aktīvāk.”

Brīvajā laikā Ivo veido ēst gatavošanas video savam YouTube kanālam. Doma par sava kanāla veidošanu viņam radusies iedvesmojoties no citiem blogeriem. “Mans YT kanāls šobrīd pārsvarā ir par ēst gatavošanu, bet ir domas šo to pieķert klāt. Tā bloga doma ir apvienot patīkamo ar lietderīgo. Mani aizrauj pats gatavošanas process kā rezultātā vienmēr ir daudz ēdiena un ir prieks cienāt draugus,” stāsta Ivo.

Kanāla nosaukums vistiešākajā veidā ir saistīts ar viņa uzvārdu: “Šo nosaukumu biju rezervējis (izdomājis) jau sen pavisam citam projektam, bet kad vajadzēja kanālam rakstīt nosaukumu, tad šis man šķiet bija kā kulaks uz acs. Katrs video ir viens notikums.”

Ivo ir arī daudz jaunu ideju kanāla attīstībai, ko vēlētos realizēt, bet laika trūkuma dēļ pagaidām vēl nav īstenojis. Galvenais mērķis, ko viņš min: “Gūt prieku un labi paēst.”

Par naudas pelnīšanu ar kanāla satura veidošanu Ivo šobrīd nedomā un tas arī nav galvenais kanāla uzdevums: “Pelnīt ar YT tāda mērķa nav. Man šķiet to nevar izdarīt taisot saturu latviešu valodā. Gūt patīkamus bonusiņus no monetizācijas, tas gan,” komentē youtuberis.

@kristasilina

Liepājniece, aktīva 3 bērnu mamma, Krista Siliņa Tik Tok platformā zināma kā @kristasilina savākusi vairāk nekā 38 tk sekotāju. Krista savā kontā veido dažādus īsos video gan no savas ikdienas, gan ar humora pieskaņu. Bieži video redzamas arī viņas meitas.

Par savu darbību Tik Tok gan viņa pati saka, ka šobrīd ir aktīvo darbību nolikusi maliņā un vairāk pievēršas ģimenei, darbam un nesen ir uzsākusi klātienes studijas, tāpēc darbošanos sociālajos tīklos ir nolikusi otrajā plānā.

Krista strādā par manikīri un nesen uzsākusi studijas pedagoģijā – viņa apgūst skolotājas profesiju. Kā Kristai sanāk visu apvienot? “Visu sanāk apvienot, jo darbs tāds, ka varu salikt pierakstus, lai visu varu paspēt, bet nu ikdienā arī omas pieslēdzas ar palīdzēšanu – paņem meitas pirmklasnieces no skolas un, ja nepieciešams, aizved uz treniņu. Dienas ir aizpildītas maksimāli – no paša rīta līdz vakaram viss saplānots. Ja atceļas kāda lekcija, tad ir patīkami brīvbrīži,” stāsta Krista.

Kopējais sekotāju skaits Tik Tok un Instagram kontos Kristai sasniedz vairāk nekā 45 tk, tāpēc viņa izjūt arī, ka ir atpazīstama: “Uz ielas ir pieķerti skatieni, ka skatās, un jūtu, ka atpazīst. Ir bijis, ka ārpus Liepājas atpazīst un saka, ka atpazina mani no Tik Toka. Vairāk to laikam izjūt dēls, kuram skolā gan skolēni, gan skolotāji mēdz teikt: “Tu esi Siliņai dēls!” Bija arī gadījums, kad maza meitenīte palūdza vai var nofotografēties ar mani. Bet man nav tā, ka tas iepriecina vai apbēdina, drīzāk ir neitrāli, jo neesmu nekad speciāli tiekusies pēc atpazīstamības.”

Par tālākiem mērķiem sociālajos tīklos Krista šobrīd nedomā: “Nevienu brīdi neesmu iespringusi uz sekotāju skaitu un vispār darbošanos. Tā arī turpināšu darboties – kad uznāk iedvesma, ielieku, kad darbi līst pāri malām – klusēju.” Viņa gan arī piebilst, ka šobrīd aktīvāka ir savā Instagram kontā @kristasilina

@ieva_ivashko

Ieva Ivaško sociālo tīklu platformā Instagram dalās ar savu ikdienu un to kā ir būt mammai trīs aktīviem bērniem.

Pavisam nesen Ieva pieveica savu lielāko izaicinājumu līdz šim – uzkāpa augstākajā Ziemeļāfrikas virsotnē Tubkalā (4167 m). Septembrī viņa noskrēja savu otro maratonu dzīvē – 41 km garu.

Ieva ir ventspilniece, aktīva sportotāja, ceļotāja un arī YouTube kanāla veidotāja. Savā YouTube kanālā @ievaivaško viņa atspoguļo savus ceļojumus – Ieva pati filmē un pēc tam arī montē video. 

“Mans YouTube kanāls ir par un ap mūsu ģimenes ceļojumiem un piedzīvojumiem gan Latvijā, gan ārzemēs. Mums patīk ceļot kopā ar mūsu 3 bērniem un kādā brīdī sapratu, ka tikai ar foto atmiņām ir par maz. Sāku filmēt, mācījos montēt kopā video un cilvēkiem iepatikās, tāpēc sāku dalīties publiski arī YouTube. Kanālā ir jau ceļojumi no 12 valstīm un pārgājienu video tepat Latvijā,” stāsta Ieva.

Instagram kontu Ieva vairāk izmanto, lai dalītos ar savām ikdienas gaitām, piedzīvoto un emocijām, savukārt tālākai YouTube kanāla attīstībai Ievai ir savi mērķi: “YouTube kanālu, protams, ka gribas attīstīt. Ir sapņi, kādreiz tikt pie daudz un aktīviem sekotājiem, filmēt jaunus video, kādreiz arī varbūt nonākt līdz kādam reklāmas, sadarbības video.”

YouTube kanāla veidošanā iesaistās visa ģimene. Un, lai arī ar maziem bērniem ne vienmēr viss izdodas kā iecerēts, Ieva nezaudē optimismu un pati smej, ka labi, ka visam pa virsu var uzlikt skaistu mūziku.

“Man patīk atskatīties uz gadu vai trīs gadus vecajiem ceļojumiem, redzēt cik ļoti bērni izmainījušies, izauguši, kā runā pilnīgi citādi,” stāsta Ieva par saviem veidotajiem video, kur atspoguļoti ģimenes ceļojumi. Arī bērniem patīkot skatīties ģimenes video un reizēm pat rodas jautājumi – kāpēc vienā vai otrā video kāds ir redzams mazāk.

Ceļojot un filmējot saturu YouTube kanālam nereti gadās arī neparedzētas situācijas. “Esam tikuši pie jaunas kameras filmēšanai, jo mūsu līdzšinējie video tapa ar GoPro kameru, kas pirms kāda laika, cenšoties iemūžināt fantastisku saullēktu Ķemeru tīrelī, noslīka ūdenī kopā ar visu dronu. Tā nu būtībā tagad sāksies jauns posms – jauna kamera, ar kuru jāmacās video filmēt un montēt daudz labākā kvaliātē,” stāsta Ieva.