Atpakaļ

Svara korekcijas un labsajūtas centrs – ekskluzīvi pašā Kurzemes vidienē

Ja esat domājuši par veselības uzlabošanu sanatorijai līdzīgā vidē, bet  ar vēlmi koriģēt arī ķermeņa svaru un justies patiesi apčubinātam –  Aizputē ir šāda iespēja svara korekcijas un labsajūtas centrā Via Vitalité, kur ik katrs tā viesis tiks aprūpēts tā, lai patiesi uzlabotu savu pašsajūtu un iegūtu enerģiju pretim jaunam, veselīgam dzīvesveidam.

Atbild Maija Atvara, Via Vitalité vadītāja

 

Pastāstiet lūdzu, kā radās Via Vitalité stāsts? Interesanti, ka atrodaties Kurzemes vidienē, bet saprotams, ka klienti pie jums nonāk no visas Latvijas un ne tikai?

2013. gadā ārsts Boriss Aleksandrovs Ieradās Latvijā ar mērķi atrast piemērotu vietu sava izplānotā “tievēšanas centra” izveidei. Un, apskatot vairākus nekustamos īpašumus, kas bija izlikti pārdošanai tajā laikā, par vispiemērotāko atzina tieši šo vietu – “Lejas Raķi’, Lažas pagastā. Svarīgi bija, lai būtu pietiekami liela teritorija, kuru varētu norobežot, tādejādi pasargājot klientus no ikdienas dzīves kārdinājumiem, kā arī radot viņiem iespēju paslēpties no apkārtējo skatieniem, jo kurš tad grib atzīt, ka viņam – stipram un visu varošam – ir problēmas, ar kurām pats netiek galā? Mūsu svara korekcijas un labsajūtas centrā pēc palīdzības griežas ne tikai cilvēki ar pārmēru lielu lieko svaru, citam traucē pieci vai pat divi liekie kilogrami, bet kādam vajag vienkārši izrauties no ikdienas skrējiena un ļaut, lai par viņu parūpējas. Tādejādi atgūstot dzīvesprieku un enerģiju, lai atgriežoties varētu iesākto turpināt vēl jaudīgāk. Un tā kā šādas vajadzības ir cilvēkiem visur, neatkarīgi no dzīvesvietas, viņi meklē vietas, kas nodarbojas ar to, lai uzlabotu cilvēku dzīves kvalitāti. Tāpēc droši varam teikt, ka klienti pie mums brauc no visas pasaules. Pie tam mums izveidojies plašs pastāvīgo klientu loks, jo viņi novērtē rezultātus, kas tiek gūti, atrodoties pie mums.

Kas ir tas, kas jūsu piedāvātās veselības programmas atšķir no, piemēram, sanatoriju klāsta? Noprotu, ka Latvijā līdzvērtīgas iespējas nemaz nav, kas apvienotu gan veselības uzlabošanu, gan svara korekciju klātienes programmās?

Būtībā viss ir ļoti vienkārši – jebkurš zina, kā dzīvot veselīgi: ēst sabalansēti un mazākām porcijām, kā arī vairāk kustēties (pie tam – jo cilvēks ir apaļāks, jo vairāk teorētisko zināšanu šajā jomā viņam ir), bet ikdienā bieži vien pats to nevar uzsākt, jo ir dažādas atrunas, kas traucē – nav laika, nav naudas, jārūpējas par bērniem vai biznesu, jūtas noskumis un grib sevi iepriecināt ar “Cielaviņu”. Tādēļ Via Vitalité ir vieta, kas ļauj klientam nedomāt ne par ko citu, kā tikai pievērsties sev un savu vajadzību risināšanai. Šeit nav jādomā, ko ēst vai ko šobrīd darīt – atliek sekot individuāli sastādītajam dienas plānam un ļaut, lai par tevi rūpējas. Atšķirībā no citām iestādēm, kas piedāvā līdzīgas programmas, klients nav pakļauts apkārtējiem kārdinājumiem un atrodas līdzīgi domājošu cilvēku vidū – visi strādā ar mērķi uzlabot savu pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Mūsu metodes pamatā ir kompleksa pieeja svara korekcijai – gan sabalansēts un pilnvērtīgs ēdiens, gan fiziskās aktivitātēs, gan dažādas sejas un ķermeņa procedūras ir nepieciešamas, lai panāktu vēlamos rezultātus. Tāpēc, ka tievēšana nav īslaicīga akcija, pēc kuras atkal atgriezties pie saviem paradumiem. Via Vitalité ir ceļa sākums, lai klients mainītu savu dzīvesveidu un saprastu, ka nav brīnumrīku, kas palīdzēs atrisināt viņa problēmas, ka viss ir sasniedzams ar paša pūlēm un gribasspēku. Un tad, kad cilvēks to ir sapratis un sajutis pirmos uzlabojumus, viņam vairs nemaz negribas atgriezties pie iepriekšējā dzīvesveida.

Kā izvērtēt, kas katram cilvēkam no šī klāsta būtu piemērotākais, un cik ilgs kurss būtu nepieciešams?

Via Vitalité piedāvātās svara korekcijas un labsajūtas programmas ir piemērotas ikvienam no mums – gan tam, kurš vēlas atbrīvoties no liekā svara, gan tam, kurš vēlas “izvēdināt galvu” no ikdienas problēmām, gan tam, kurš savu brīvo laiku mēdz pavadīt veselību uzlabojošās aktivitātēs. Nav tāda noteikta kursa ilguma, jo, kā jau minēju, veselīga dzīvesveida ievērošana nav īslaicīga akcija. Tādēļ klients pats var izvēlēties, cik dienas (vai pat mēnešus!) vēlas pie mums pavadīt. Citam pietiek ar pāris dienām, lai atgūtu spēkus un atgrieztos pilns enerģijas, citam nepieciešams ilgāks laiks, lai zaudētu ievērojamu skaitu lieko kilogramu. Pēc pieredzes iesakām pirmo apmeklējumu plānot ne īsāku kā septiņas dienas, jo sākotnēji paiet laiks, līdz organisms pierod pie pārmaiņām un sāk “sadarboties” – pierod pie regulāras ēšanas, fiziskajām aktivitātēm un laicīgas došanās pie miera.

Vai Jūsu pakalpojumus varētu dēvēt par LUX klasi?

Mūsu piedāvātās programmas varētu dēvēt par ikvienam pieejamu un pat nepieciešamu pakalpojumu, kas tiek sniegts LUX vidē. Tā kā klienti pavada ilgāku laika posmu norobežotā teritorijā, mēs esam strādājuši pie tā, lai viņš justos komfortabli un patīkami, dzīvojot Via Vitalité. 180 ha plašā teritorija sniedz iespēju baudīt mainīgās dabas ainavas, staigājot pa vairāk nekā 10 km garajām pastaigu takām. It sevišķi pilsētnieki novērtē to, ka kādu brīdi var būt vieni paši, ka apkārt nav neviena, kas novērstu uzmanību. Savukārt, ēkas, kas izvietotas pa visu plašo teritoriju, iekārtotas atbilstoši 4 zvaigžņu viesnīcas līmenim, ļaujot klientam nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm gan mūsdienīgi aprīkotā trenažieru zālē un 25 m garā baseinā, gan nodoties pelnītiem atpūtas mirkļiem, gremdējoties piena vannā vai lasot kādu labu grāmatu plašajā atpūtas telpā ar bibliotēku. Kas nav mazsvarīgi, klienti numuriņos dzīvo pa vienam, lai netiktu traucēta viņu privātā zona.

Vai varat mazliet pastāstīt par klientu rezultātiem, kas motivētu arī citus?

Mēs vēlamies, lai mūsu klienti, atrodoties Via Vitalité, justos kā mājās – lai veselīgā dzīvesveida apgūšana noritētu pēc iespējas komfortablāk. Tāpēc varu teikt, ka ikviena klienta stāsts ir īpašs, jo motivācija, kas likusi saņemties un sākt kaut ko darīt savas veselības un labsajūtas uzlabošanā, katram ir citādāka – kādam nepatīk savs izskats spogulī, kādam ir jānotievē, lai varētu tikt pie ilgi gaidītā bērniņa, kādam vajag uzlādēties un iegūt enerģiju, lai sasniegtu jaunas virsotnes, bet kādam vienkārši gribas klusumu un mieru. Var teikt, ka rezultāts mūsu klientiem ir simtprocentīgs, un katrs saņem gaidīto. Tas arī ir iemesls, kāpēc cilvēki no visas pasaules atgriežas pie mums atkal un atkal.

Kādi ir Jūsu secinājumi, darbojoties savā nozarē ārpus Rīgas? Kā rit uzņēmējdarbības dzīve Kurzemes reģionā?

Via Vitalité savas specifikas dēļ nevar atrasties pilsētā, jo tam nepieciešama plaša teritorija, tādēļ likumsakarīgi mūsu centrs izvietots ainaviskā lauku apvidū. No uzņēmējdarbības viedokļa šādam risinājumam ir tikai viena problēma – ierobežots darbaspēks, tomēr mums ir izdevies piesaistīt kvalificētus speciālistus un apkalpojošo personālu gan no Aizputes, gan citām pilsētām. Tā kā klienti pie mums ierodas uz salīdzinoši ilgu laika periodu, 180 km attālums no Rīgas nav problēma, ņemot vērā, ka pastāv iespēja ierasties gan pašam ar savu transportu, gan sabiedrisko transportu, gan mūsu organizētu transfēru. Labi ir arī tas, ka uz Rīgu var atlidot gandrīz no jebkuras vietas pasaulē, un tad jau ceļa posms līdz Via Vitalité liekas salīdzinoši neliels. Galvenais ir atcerēties, ka katrs cilvēks ir vērtība un ka katram jāatvēl laiks sev, lai restartētos un uzlabotu savas dzīves kvalitāti.