Atpakaļ

Eiropas Zāļu aģentūra iesaka 12–17 gadus vecu pusaudžu revakcinācijai ES izmantot Moderna ražoto vakcīnu pret Covid-19

KEMBRIDŽA, Masačūsetsa. – 2022. gada 22. jūlijs – Moderna, Inc. (Nasdaq: MRNA), biotehnoloģiju uzņēmums, kas ir vadošais uzņēmums matricas RNS (mRNS) saturošu zāļu un vakcīnu ražošanas jomā, paziņojis, ka Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) ir pieņēmusi labvēlīgu atzinumu, kas iesaka grozīt zāļu reģistrācijas apliecību, kas izsniegta ar nosacījumiem (conditional marketing authorization, CMA), iekļaujot 50 µg uzņēmuma ražotās COVID-19 vakcīnas Spikevax revakcinācijas devu, kas 12–17 gadus veciem pusaudžiem jāievada vismaz trīs mēnešus pēc primārās vakcinācijas pabeigšanas.

“Ieteikums reģistrēt Spikevax revakcinācijas devas lietošanu 12–17 gadus veciem pusaudžiem ir būtisks solis, lai turpinātu aizsargāt šīs vecuma grupas personas pret COVID-19 un jauniem interesējošiem vīrusa variantiem”, piebildis Moderna izpilddirektors Stefans Bencels. “Mēs esam pateicīgi CHMP par mūsu pieteikuma vispusīgo izskatīšanu un ceram, ka Eiropas Komisija pieņems lēmumu par reģistrāciju.”

Šo labvēlīgo atzinumu CHMP ir pamatojusi ar uzņēmuma iesniegtajiem zinātniskajiem datiem, tostarp visaptverošiem datiem par drošumu. Tiek prognozēts, ka 50 µg revakcinācijas devas ievadīšana vismaz trīs mēnešus pēc tam, kad ir pabeigta primārā vakcinācija, salīdzinājumā ar stāvokli pirms revakcinācijas būtiski pastiprinās imūnreakciju pret interesējošiem vīrusa variantiem, arī Omikrona variantu.

Reģistrētā lietošana

Eiropas Komisija, pamatojoties uz Eiropas Zāļu aģentūras ieteikumu, Spikevax (elasomerāna mRNS vakcīnu) ir reģistrējusi ar nosacījumiem, un šī vakcīna personām no sešu gadu vecuma ir indicēta aktīvai imunizācijai koronavīrusa slimības 2019 (COVID-19) profilaksei. Personām no 12 gadu vecuma revakcinācijas devu var ievadīt vismaz trīs mēnešus pēc vakcīnas otrās devas ievadīšanas.

Par Moderna

10 gadus pēc Moderna nodibināšanas tas no uzņēmuma, kas matricas RNS (mRNS) jomā izstrādes programmas pilnveido zinātnisko pētījumu stadijā, ir pārveidojies par uzņēmumu ar daudzveidīgu klīniskajā praksē izmantojamu septiņu grupu vakcīnu un zāļu sortimentu, apjomīgu intelektuālā īpašuma portfeli (arī tādās jomās kā mRNS un lipīdu nanodaļiņu sastāvi) un integrētu ražotni, kas ļauj nodrošināt ātru klīniska un komerciāla mēroga ražošanu. Moderna uztur sadarbību ar dažādām savas valsts un ārzemju valdības iestādēm un komersantiem, un tas ļauj gūt sensacionālus zinātniskus sasniegumus un strauji mērogot ražošanu. Pašā pēdējā laikā ir apvienotas uzņēmuma Moderna iespējas, lai būtu iespējams reģistrēt un apstiprināt vienu no pirmajām un visvairāk iedarbīgajām vakcīnām pret COVID-19 pandēmiju.

Uzņēmumā Moderna izstrādātā mRNS platforma ļauj nepārtraukti vairot sasniegumus mRNS pamatzinātnes un lietišķās zinātnes jomā un ir ļāvusi izstrādāt terapeitiskos līdzekļus un vakcīnas pret infekcijas slimībām, imūnonkoloģiskām slimībām, retām slimībām, sirds-asinsvadu sistēmas slimībām un autoimūnām slimībām. Uzņēmums Moderna ir nominēts kā labākais biofarmaceitiskajā ražošanā iesaistītā personāla darba devējs pēdējos septiņos gados. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet tīmekļvietni www.modernatx.com.