Atpakaļ

Dienvidkurzemes novada pašvaldība dāvina transporta līdzekļus Ukrainas bruņotajiem spēkiem

 Dienvidkurzemes novada pašvaldība dāvinās transporta līdzekļus Ukrainas bruņotajiem spēkiem,  informē pašvaldības sabiedrisko attiecību un ārējo sakaru speciāliste Kristīne Dundure.

Apritējis gads kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā un kaimiņiem joprojām ārkārtīgi nepieciešams Latvijas atbalsts un palīdzība cīņā ar agresoru. Dienvidkurzemes novada sadraudzības pašvaldība Kamiņa-Kaširska Ukrainā vērsusies Dienvidkurzemes pašvaldībā ar lūgumu sniegt palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem, lūdzot dāvināt transporta līdzekļus.

Vakar domes sēdē deputāti nolēma atsaukties šim lūgumam un nosūtīt kravas mikroautobusu “Mercedes Benz Vito 111” Ukrainas karavīru drošības nodrošināšanai frontes līnijā.

“Mēs saprotam, cik karavīriem Ukrainā ir svarīgi nokļūt dažādās vietās, tāpēc tā ir mūsu goda lieta viņus atbalstīt,” tā šo dāvinājumu komentēja Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (ZZS), piebilstot, ka gan novada pašvaldība, gan biedrības, gan cilvēki individuāli turpina un turpinās palīdzēt gan bēgļiem no Ukrainas, kas apmetušies Dienvidkurzemes novadā, gan cilvēkiem Ukrainā. “Mēs to darīsim līdz Ukrainas uzvarai un arī pēc tam, jo izpostītā valsts būs jāatjauno,” sacīja priekšsēdētājs.

Pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna minēja, ka transportlīdzekli pēc iespējas ātrāk nogādās Ukrainā, kā arī, piesaistot pašvaldības kapitālsabiedrības, pašlaik meklē iespēju ziedot automobiļus, ko var izmantot kravu pārvadāšanai.

Kopā ar automobiļiem uz Dienvidkurzemes novada sadraudzības pilsētu nogādās arī novada iedzīvotāju darinātās ierakumu sveces. Tās izgatavotas, pateicoties brīvprātīgo darbam, izmantojot gofrēto kartonu, konservu bundžas un parafīnu. Sveču izgatavošana turpināsies.

Sadraudzības līgumu starp Dienvidkurzemes novada pašvaldību un Kamiņa-Kaširskas pilsētas pašvaldību parakstīja pagājušā gada vasarā un jau augustā šī līguma ietvaros Dienvidkurzemes novadā Dižlāņu muižā desmit dienu nometnē uzturējās 25 bērni un pusaudži no Ukrainas. Lai sadraudzības pilsētas iedzīvotāji varētu veidot aizsardzības būves uz Ukrainas-Baltkrievijas robežas, pagājušā gada oktobrī pašvaldība ziedoja divus traktorus.

Pašlaik Dienvidkurzemes novadā patvērumu raduši arī vairāk nekā 300 bēgļu, kas dzīvo gan pašvaldībai piederošajās mītnēs, gan pie privātajiem izmitinātajiem.

Kā vēstīts, Latvijas sniegtais atbalsts Ukrainai pagājušā gada laikā pārsniedzis 1% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP).