Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Kuldigas novada domes ēku un Adatu torni izgaismos Ukrainas karoga krāsās

Piektdien, 24. februārī, aprit gads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Godinot ukraiņu tautas varonīgo cīņu par savu brīvību, Kuldīgas novada domes ēku, kā arī Adatu torni diennakts tumšajā laikā, no 24. līdz 26. februārim, izgaismos Ukrainas karoga krāsās. Atbalstu Ukrainai paudīs un simboliski spēcinās arī ukraiņu tautas mūzika, kas šajā laikā skanēs Rātslaukumā.

Līdz 24. februārim visā Latvijā norisinās Ukrainas atbalsta nedēļa. Kuldīgas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, iestādes un uzņēmējus savu iespēju robežās paust atbalstu Ukrainas cilvēkiem – gan iesaistoties atbalsta akcijās un ziedojot Ukrainas cilvēkiem nepieciešamās lietas, gan atbalstot ļaudis, kuri bēgļu gaitās nonākuši Kuldīgas novadā.

Kuldīgas novadā kopumā ir 206 patvēruma meklētāji no Ukrainas. Daļa cilvēku uzturas pašvaldības nodrošinātās telpās, pārējie – pie radiem, draugiem un paziņām. Pašvaldības dienesti vienoti strādā, lai nodrošinātu patvēruma meklētājiem sociālo atbalstu, piedāvātu iespēju bērniem apmeklēt skolu un bērnudārzu, sniegtu atbalstu darba meklēšanā, veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā un citu nepieciešamo palīdzību.

Kuldīgā, Stacijas ielā 6, darbojas labdarības organizācijas “Tabitas sirds” humānā atbalsta punkts, kurā iedzīvotāji aicināti ziedot no kara bēgošajiem ļaudīm un Ukrainas karavīriem, kuri cīnās frontes līnijās – organizācija jau kopš kara sākuma sniedz plašu palīdzību ukraiņiem gan sūtot humānās kravas uz Ukrainu, gan atbalstot tos, kas patvērumu raduši Kuldīgas pilsētā un  novadā.

2022. gadā Kuldīgas novadā humāno atbalstu saņēmuši vairāk kā 500 ukraiņu cilvēki, bet 2023. gada pirmajā mēnesī humānais atbalsts sniegts 99 ukraiņiem. “Tabitas sirds” komanda ir spējusi sniegt ne tikai materiālo palīdzību, bet pagājušā gada augustā Kuldīgā organizēja sadraudzības pasākumu, kuru apmeklēja vairāk kā 70 ukraiņi. Novembrī kopā ar ukraiņu cilvēkiem gatavotas ierakumu sveces, bet decembrī bērniem dāvātas ar līdzcilvēku atbalstu veidotās Ziemassvētku paciņas.

“Tabitas sirds” ir palīdzējusi koordinēt humānās palīdzības vākšanu un nogādāšanu uz Ukrainu, bet nu 1. martā organizācijai gaidāms liels izaicinājums, jo tā padalās kā viens no posmiem “twittera konvoja” satura veidošanā. Sabiedrības atbalsts šeit ir ļoti nepieciešams – vēl līdz ceturtdienai, 23. februārim plkst. 11:00, ir iespēja uz Stacijas ielu 6 atgādāt ziedojumus, kuri tik ļoti nepieciešami Ukrainā un ukraiņiem.