Atpakaļ

Tukuma pašvaldībā par 1,9 miljoniem eiro rekonstruēts bērnudārzs “Vālodzīte”

Tukuma novada pašvaldībā par 1,9 miljoniem eiro rekonstruēts bērnudārzs “Vālodzīte”, informē pašvaldība.

Bērnudārza “Vālodzīte” ēkā veikti energoefektivitātes paaugstināšana – logu, durvju nomaiņa, vējtveru izveide, fasādes sienu siltināšana, bēniņu pārsegumu siltināšana, cokola sienu siltināšana, kā arī iekštelpu atjaunošana pēc energoefektivitātes un inženiertīklu pārbūves. Uzlabots ēkas tehniskais stāvoklis un ēkas arhitektoniskais izskats, kā arī samazināts primārās enerģijas patēriņš.

Projekta kopējās izmaksas ir 1,9 miljoni eiro. Projekta attiecināmās izmaksas ir 0,8 miljoni eiro, no kurām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 0,45 miljoni eiro, valsts budžeta dotācija ir 20 038 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 0,35 miljoni eiro. Projekta neattiecināmās izmaksas ir nedaudz vairāk kā miljons eiro.

Būvdarbus veica piegādātāju apvienība “MB/HX”, kuru veido SIA “Marels būve” un SIA “Heinex”. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “RS būvnieks”.

Paralēli tika veikti iekšējo un ārējo inženiertīklu pārbūves darbi, kuru izmaksas – 1,02 miljoni eiro – tika segtas no valsts budžeta aizņēmuma.

Turpinās “Vālodzītes” teritorijas labiekārtojuma projekta izstrāde un telpu aprīkošana ar mēbelēm. Objekta atklāšana tiek plānota 2023.gada aprīlī.

SIA “Marels būve” dibināta 2012.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 132 636 eiro, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 3,11 miljoni eiro, bet peļņa 26 270 eiro. Savukārt SIA “Heinex” dibināta 2006.gadā, tās apgrozījums 2021.gadā bija 0,74 miljoni eiro, bet peļņa 149 352 eiro.